• Grey Google+ Icon

Monday & Wednesday 10:00am - 7:00pm

Tuesday & Thursday 10:00am-2:00pm

Gyakori kérdések

Ez az oldal választ ad az összes, gyakran feltett kérdésre. Ha mégsem találod a számodra megfelelő választ, arra kérünk, hogy lépj kapcsolatba velünk!

- Bezár az iskola a nyári időszakban?

Iskolánk egész évben indít tanfolyamokat, kivéve augusztus második és harmadik hetében, amikor nyári szünet miatt zárva tartunk.

- Használhatom az Internetet, amíg a magyar iskolában tanulok?

Igen, az iskola ingyenes hozzáférést biztosít a WIFI-hez, a nyomtatókhoz és a szkennerhez.

- Ad az iskola biztosítást azoknak a diákoknak, akik hosszú ideig vesznek részt a tanfolyamokon?

Nem, viszont a vízum megszerzéséhez szükséges magán- vagy társadalombiztosítást kötnöd. Ha szeretnéd, hogy segítsünk társadalombiztosítást kötni, arra kérünk, hogy lépj kapcsolatba velünk!

- Hogyan jelentkezhetek egy tanfolyamra?

Töltsd ki és küldd el nekünk az online jelentkezési lapot, vagy jelentkezz személyesen az iskolában. A helyed biztosítva van, amint megkaptad a számlát.

- Mennyi idővel a tanfolyam megkezdése előtt kell jelentkeznem?

Mivel a csoportok létszáma korlátozott, ajánlott a tanfolyam megkezdése előtt legalább egy hónappal regisztrálnod.

- Jelentkezhetek egy vagy két hétre először, majd később meghosszabbíthatom a szerződésemet?

Igen, de ne feledd, hogy nem mindig tudunk helyet biztosítani neked a következő csoportban. Előfordulhat, hogy várnod kell az egyik kurzusod befejezése és a másik kurzusod elkezdése között.

- Kapok visszajelzést a foglalásomat követően?

Igen, amint megérkezett a tanfolyam díjának átutalása, legfeljebb huszonnégy órán belül küldünk visszajelzést (kivéve természetesen a hétvégéket). Ha két napig nem jelentkezünk, kérjük, hogy lépj kapcsolatba velünk, mert valószínűleg nem érkezett meg az utalásod. Amint megérkezik a befizetés, a helyed biztosítva van.

- Milyen fizetési módok vannak?

Lehet fizetni banki átutalással vagy készpénzzel és bankkártyával az irodánkban.

- Megkapom a számlát, mielőtt elkezdődne a tanfolyam?

Igen, a számlával biztosítjuk a helyedet.

- Mennyit kell fizetnem, ha elállnék a jelentkezéstől?

20% adminisztrációs költséget számolunk fel a tanfolyam megkezdése előtt. Ha a tanfolyam megkezdése után szeretnél visszalépni, nem áll módunkban visszatéríteni a tanfolyam árát.

- Milyen képzettséggel rendelkeznek a tanárok?

Minden tanár anyanyelvi szinten beszél magyarul, rendelkeznek egyetemi  végzettséggel, mesterképzéssel és felnőttoktatásban szerzett tapasztalattal.

- Mekkora a csoportlétszám?

A csoportok maximális létszáma 16 fő.

- Milyen hosszú egy óra?

45 perc.

- Hány éves kortól járhatok a tanfolyamokra?

Legalább tizenhat évesnek kell lenned, ha a Magyar Iskolába szeretnél jelentkezni.  Ha szeretnél részt venni a nyári programjainkon, minimum tizenhárom évesnek kell lenned.

- Hogyan találom meg a számomra megfelelő tanfolyamot?

A felnőttoktatási rendszerben szükség van egy írásbeli szintfelmérő tesztre, melyet ki tudsz tölteni online vagy az iskolában személyesen. Ezt egy szóbeli szintfelmérő követi,  így a szintednek leginkább megfelelő csoportot tudunk ajánlani.

- Átmehetek másik csoportba, ha úgy érzem, hogy nem vagyok a megfelelő csoportban?

Igen. Ha úgy érzed, hogy a csoport túl gyorsan vagy túl lassan halad, túl könnyű, vagy nehezebb, mint amit szeretnél, beszélj a tanároddal, hogy segítsen! Ha további tanácsokra lenne szükséged, fordulj az iskola vezetőihez, hogy segítsenek a döntésben.

- Mit tartalmaz a tanfolyam ára?

A tanfolyam ára magában foglalja a tankönyvek és egyéb segédeszközök árát, kulturális és egyéb programokat, a szintfelmérőt, a kurzuszáró teszteket, valamint a kurzuson elért eredményeidet igazoló tanúsítványt.

- Kapok tanúsítványt?

Minden diák, aki részt vett az órák 80%-án, és a modulzáró tesztet minimum 60%-ra teljesíti, kap egy hivatalos, felnőttképzési engedély által hitelesített tanúsítványt , mely igazolja azt a nyelvi szintet, amit a kurzus során elsajátított.

- Ha szükségem van vízumra, hogyan tudom megkapni?

Ebben az esetben, kérünk, hogy olvasd el a honlapunkon található, vízumra vonatkozó információkat.

Ha nem találod a számodra szükséges választ, nyugodtan küldj nekünk emailt, vagy keress minket telefonon.