Gyakori kérdések

Ez az oldal választ ad az összes, gyakran feltett kérdésre. Ha mégsem találod a számodra megfelelő választ, arra kérünk, hogy lépj kapcsolatba velünk!

- Bezár az iskola a nyári időszakban?

Iskolánk egész évben indít tanfolyamokat, kivéve augusztus második és harmadik hetében, amikor nyári szünet miatt zárva tartunk.

- Használhatom az Internetet, amíg a magyar iskolában tanulok?

Igen, az iskola ingyenes hozzáférést biztosít a WIFI-hez, a nyomtatókhoz és a szkennerhez.

- Ad az iskola biztosítást azoknak a diákoknak, akik hosszú ideig vesznek részt a tanfolyamokon?

Nem, viszont a vízum megszerzéséhez szükséges magán- vagy társadalombiztosítást kötnöd.

- Hogyan jelentkezhetek egy tanfolyamra?

Töltsd ki és küldd el nekünk az online jelentkezési lapot és jelentkezz személyesen vagy e-mailben az iskolában. A helyed biztosítva van, amint megkaptad a számlát.

- Mennyi idővel a tanfolyam megkezdése előtt kell jelentkeznem?

Mivel a csoportok létszáma korlátozott, ajánlott a tanfolyam megkezdése előtt legalább egy hónappal regisztrálnod.

- Jelentkezhetek egy vagy két hétre először, majd később meghosszabbíthatom a szerződésemet?

Sajnos nem, csak teljes tanfolyamra tudsz jelentkezni, viszont tudunk biztosítani ingyenes próbaórát.

- Kapok visszajelzést a foglalásomat követően?

Igen, amint megérkezett a tanfolyam díjának átutalása, legfeljebb huszonnégy órán belül küldünk visszajelzést (kivéve természetesen a hétvégéket). Ha két napig nem jelentkezünk, kérjük, hogy lépj kapcsolatba velünk, mert valószínűleg nem érkezett meg az utalásod. Amint megérkezik a befizetés, a helyed biztosítva van.

- Milyen fizetési módok vannak?

Lehet fizetni banki átutalással, PayPal-al vagy készpénzzel és bankkártyával az irodánkban.

- Megkapom a számlát, mielőtt elkezdődne a tanfolyam?

Igen, a számlával biztosítjuk a helyedet.

- Milyen képzettséggel rendelkeznek a tanárok?

Minden tanár anyanyelvi szinten beszél magyarul, rendelkeznek egyetemi  végzettséggel (MID diplomával), mesterképzéssel és felnőttoktatásban szerzett tapasztalattal.

- Mekkora a csoportlétszám?

A csoportok maximális létszáma 14 fő.

- Milyen hosszú egy óra?

45 perc.

- Hány éves kortól járhatok a tanfolyamokra?

Legalább 18 évesnek kell lenned, ha a Magyar Iskolába szeretnél jelentkezni.  Ha szeretnél részt venni a nyári programjainkon, minimum tizenhárom évesnek kell lenned.

- Hogyan találom meg a számomra megfelelő tanfolyamot?

A felnőttoktatási rendszerben szükség van egy írásbeli szintfelmérő tesztre, melyet ki tudsz tölteni online. Ezt egy szóbeli szintfelmérő követi, így a szintednek leginkább megfelelő csoportot tudunk ajánlani.

- Átmehetek másik csoportba, ha úgy érzem, hogy nem vagyok a megfelelő csoportban?

Igen. Ha úgy érzed, hogy a csoport túl gyorsan vagy túl lassan halad, túl könnyű, vagy nehezebb, mint amit szeretnél, beszélj a tanároddal, hogy segítsen! Ha további tanácsokra lenne szükséged, fordulj az iskola vezetőihez, hogy segítsenek a döntésben.

- Mit tartalmaz a tanfolyam ára?

A tanfolyam ára magában foglalja a tankönyvek (kivéve az esti intenzív online tanfolyam)  és egyéb segédeszközök árát, a szintfelmérőt, a kurzuszáró teszteket, valamint a kurzuson elért eredményeidet igazoló tanúsítványt.

- Kapok tanúsítványt?

Minden diák, aki részt vett az órák 50%-án, és a modulzáró tesztet minimum 60%-ra teljesíti, kap egy tanúsítványt, mely igazolja azt a nyelvi szintet, amit a kurzus során elsajátított.

- Ha szükségem van vízumra, hogyan tudom megkapni?

Ebben az esetben, kérünk, hogy olvasd el a honlapunkon található, vízumra vonatkozó információkat.

- Online is tudok tanulni?

Igen, a járvány alatt minden tanfolyamunk online érhető el, de az esti intenzív online tanfolyamunk ezután is elérhető lesz.

Ha nem találod a számodra szükséges választ, nyugodtan küldj nekünk emailt, vagy keress minket telefonon.