Magyarország

Magyarország tagja az OECD-nek, a NATO-nak, az EU-nak és a Schengeni Övezetnek. Az ország tizenkilenc megyéből áll, a főváros pedig Budapest, mely független a többi megye közigazgatásától. Magyarország egyike a világ huszonöt leglátogatottabb országának, fővárosa pedig egyike a legszebb városoknak. Kis mérete ellenére az ország sok világörökségi helyszínnel és természetvédelmi területtel rendelkezik. Itt található a második legnagyobb termálvizű tó, a Hévízi Tó, a legnagyobb közép-európai tó, a Balaton, és a legnagyobb füves terület Európában, a Hortobágy.

Budapest

Budapest Magyarország fővárosa, és egyben a legfontosabb politikai, kulturális, gazdasági, ipari és közlekedési középpontja. A majdnem kétmilliós lakosságnak köszönhetően a város az ország legnagyobb, és legsűrűbben lakott területe. Minden ötödik lakos Budapesten él, és az ország GDP-jének felét itt állítják elő. A magyarországi egyetemisták fele Budapesten tanul, és a tanárok fele is itt dolgozik, míg a fővárosban kutatók száma ennél is magasabb.

A város a Duna két partján terül el: nyugatra a lankás-dombos budai oldal , keletre a laposabb Pest.

Miért érdemes magyarul tanulni?

Rengeteg ok miatt érdemes magyarul tanulni!

- Több lehetőség a munkaerőpiacon
- Megismerhetsz új embereket
- Felfedezheted a magyar kultúrát
- Megtornáztathatod az agyadat

Tőletek várjuk az ötleteket!

Bródy Sándor utca. 4, 1088. Budapest, Hungary

e-mail: info@hlschool.hu